...

Turkus, czyli ulubiony kolor skutecznej agencji SEO!

Spis treści

Słyszałeś o turkusowej organizacji, ale nie do końca wiesz, czym ona jest, jak funkcjonuje i dlaczego uznawana jest za jedną z najdoskonalszych form, którą może przybrać firma? Scorise kocha turkus, bo kojarzy nam się on z egzotycznymi wakacjami, relaksem bez cienia stresu… i szacunkiem obecnym wśród wszystkich członków zespołu. 

Weź głęboki wdech. Wypuść powietrze. I z całkowitym luzem wkrocz, choć na chwilę do naszego świata turkusu! 

Kolorowy świat polskich firm – w jakim barwach funkcjonujesz właśnie Ty? 

Wybierając pracodawcę, budując własny zespół specjalistów czy zarządzając ekipą ekspertów przy pełnieniu funkcji managera, wkraczamy w świat różnych barw. Reprezentują one odmienne struktury hierarchii i sposoby codziennego funkcjonowania firm. Niejednemu z nas przyszło pracować w organizacji czerwonej i bursztynowej, a wielu doskonale odnajduje się w odcieniach pomarańcza. Dla oka i umysłu najprzyjemniejszy jest jednak zielony i nasz ukochany turkus. Spieszymy z wyjaśnieniem! 

Wymienione wyżej kolory wedle teorii, którą opracował Frederic Laloux, przedstawiają różne środowiska firm. Czerwony to miejsce, z którego należy szybko zwiewać! Czerwone organizacje to przestrzenie toksyczne, gdzie przełożony napawa się władzą i jej nadużywa. Bursztynowa organizacja działa wedle ściśle sporządzonych procedur, które niestety nie ułatwiają pracy. Pomarańcz to kolor wielu korporacji, które tworzą dynamiczną hierarchię, a za cel stawiają przede wszystkim skuteczność. Organizacja zielona to przestrzeń świetna do samorozwoju – to tam zyskasz wysoką decyzyjność, zrozumiesz biznesową demokrację i poznasz prawdziwe znaczenie terminu „work-life balance”! Jak na tym tle prezentuje się turkus? Słowa kluczowe turkusowej organizacji to:

#spokój #holistycznepodejście #szacunek #harmonia #przejrzystość #autonomia #brakhierearchi #zarządzanieopartenazaufaniu 

Jak w praktyce wygląda turkusowa organizacja i ile ma ona wspólnego z teorią? 

Opis turkusowej organizacji zawsze koncentruje się na hasłach związanych z wolnością, rozwojem, zarządzaniem opartym na zaufaniu, a także na idei decyzyjności, która leży po stronie całego zespołu. Czy tak właśnie wygląda codzienność w Scorise? 

Nasza agencja wypracowała własną definicję „turkusowej organizacji”, w której z jednej strony dążymy do pielęgnowania kultury klanu, ale jednocześnie nie zapominamy o tym, by zdobywać kolejne bastiony rynkowej konkurencyjności. Mimo tego, że panuje u nas luźna, bezstresowa atmosfera, a każdego dnia dzielimy się prozaicznymi przemyśleniami czy częstujemy śmiesznymi anegdotkami, nadal myślimy o poszukiwaniu innowacji, skupiamy się na rozwijaniu oferty oraz udoskonalamy usługi SEO. Wraz z właścicielem firmy tj. „Ten, którego imienia nie wolno wymawiać” (you know what i mean! 😉) projektujemy przyszłości agencji, mając przy tym duże pole do popisu oraz możliwość realizowania własnego Ja!

Dekalog turkusowej organizacji 

Czy wiesz, że w turkusowej organizacji nie ma żadnego dekalogu? Nie znajdziesz również jednego sprawdzonego przepisu, jak ją stworzyć! Taka kultura organizacyjna sama z czasem przybiera właściwą formę, o co wspólnie dba każdy członek zespołu. W turkusowej firmie wszyscy są ekspertami w swojej dziedzinie i ponoszą – jednostkową oraz kolektywną – odpowiedzialność za to, co robią. Każdy sam wypracowuje swój własny model funkcjonowania, ale z poszanowaniem pracy i czasu innych, również klientów! 

Jeśli turkus to Twój kolor, podążaj zatem za słowa kluczowymi opisującymi między innymi naszą  agencję. Pamiętaj też, że praca jest dla człowieka, a nie człowiek dla pracy! Warto być też świadomym, że „turkus” trzeba pielęgnować z szacunkiem i dużą dozą wdzięczności, bo „Wolność nie jest dana raz na zawsze…”! 

50 shades of turquoise, czyli głos naszej „turkusowej” ekipy! 

 

Budowanie działu marketingowego 

Nasza agencja SEO nie pomoże Ci znaleźć pracy w turkusowej organizacji. Nie stworzymy też za Ciebie Twojej turkusowej firmy. Chętnie jednak dzielimy się wiedzą, dlatego warto, byś poznał kilka cennych wskazówek przy budowaniu skutecznego działu marketingu. Przedstawiamy Ci w naszym podcaście błędy, których musisz unikać jak ognia! 

Przekierowanie do podcastu

Zachęcamy również do skorzystania z naszych zdolności! Dla wszystkich zainteresowanych tajnikami pozycjonowania stworzyliśmy „turkusową książkę”: bezpłatny raport Jak rozpoznać dobre SEO? Czas na lekturę! 

Przekierowanie do raportu

Autor publikacji

Pozostałe treści z kategorii: ,